VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 17:37

Hnízdění sokolů má přednost. Turisté mohou dravce pozorovat dalekohledem

Královéhradecko, Broumovsko - Teplotně letního víkendu využila v sobotu a v neděli více než stovka návštěvníků Teplického skalního města, aby pomocí silného stativového dalekohledu nahlédli do soukromí hnízdících sokolů.

dnes 15:24

Orlice prošla po roce očistnou kúrou

Rychnovsko - Přes čtyři tuny civilizačního odpadu vylovili vodáci a dobrovolníci o tomto víkendu z řeky Orlice. Pod patronátem královéhradeckého Klubu dětí a mládeže se totiž konal již jedenáctý ročník akce, která pro oblíbený východočeský tok znamená alespoň částečné odlehčení od každoročního přívalu nepořádku.

dnes 10:28

FOTO: Dobrovolníci v Trutnově čistili řeku Úpu

Královéhradecko, Trutnov - U příležitosti Dne Země se konal v Trutnově třetí ročník akce Čištění řeky Úpy. Zapojily se do ní takřka čtyři stovky dobrovolníků, které zbavovaly řeku od odpadků a věcí, které do přírody nepatří.

dnes 07:25

I takhle může vypadat tvář smrště

Východní Čechy - První, na duben nezvykle silná bouřka se přehnala v pondělí odpoledne přes východní Čechy.

včera 21:20

Safari park návštěvníkům představí koťata i štěňata

Královéhradecko, Dvůr Králové - Safari park, kde se prohání dvě nové lvice, vstupuje o víkendu do letního provozu. Těšit se můžete na hravá mláďata gepardů i psů hyenovitých.

včera 20:19

Opočno si přiravilo k oslavám města pamětní mince

Královéhradecko, Opočno - Tento rok si město Opočno připomene 950 let do první historické zmínky.

včera 19:08

Události týdne: Výstava, slavnosti či veletrh

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

včera 15:13

OBRAZEM: Motorkáři odstartovali

Královéhradecko, Hostinné - Krkonošským otvíráním šoupátek zahájili příznivci jedné stopy novou sezónu.

včera 13:00

Zručné pracovníky hledají už ve škole

Královéhradecko, Trutnov - Už více než desetiletí si podnikatel Rudolf Kasper pomáhá vychovávat mladé pracovníky. Jeho firma i letos specializovanému praktickému pracovišti Střední průmyslové školy Trutnov věnovala 200 tisíc korun. Díky finančním darům škola může rozvíjet potenciál studentů.

22.4.2018

Messnerovi, to je rod horských záchranářů

Královéhradecko, Vrchlabí - Jan Messner získal in memoriam Cenu ředitele Správy KRNAP.

22.4.2018

Do JIP v nemocnici plánuje kraj investovat více než 21 milionů

Královéhradecko, Broumov - Královéhradecký kraj pokračuje v investování do své zdravotnické infrastruktury. Tento týden schválila rada vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci oddělení jednotky intenzivní péče broumovské nemocnice do níž "vrazí" více jak 21 milionů korun.

22.4.2018

Léto mělo generálku. Padaly teplotní rekordy

Královéhradecko - Listy na stromech sotva stačily vyrašit a teploty už zaútočily na třicítku. V sobotu mělo velkou generálku léto. Přestože je teprve duben, panovalo v závěru týdne nezvykle teplé počasí. Lidé letos poprvé zamířili k řekám a rybníkům a stánky se zmrzlinou byly v obležení.

22.4.2018

Mariánské sousoší ukrývalo vzkaz z minulosti

Královéhradecko, Kopidlno /FOTO/ - Při rekonstrukci mariánského sousoší na kopidlenském náměstí čekalo restaurátora Ondřeje Sklenáře překvapení.

22.4.2018

Jičínský miniexpres se rozjede v květnu

Královéhradecko, Jičín - Podle zdejší radnice je dnešní doba audiovizuální a prezentování jičínských událostí objektivem kamery je nedostatečné. Proto město uzavřelo smlouvu s Východočeskou televizí na tvorbu reportáží o Jičíně, které se objeví v pořadu Jičínský miniexpres. Poslední televizní reportáže vznikly o Jičínu v roce 2015.

22.4.2018

V útrobách kina je ukrytý tubus

Královéhradecko, Jičín - Otevření zrekonstruovaného Biografu Český ráj se blíží. Návštěvníky by měl staronový kulturní stánek přivítat už koncem května.

22.4.2018

KRNAP má k výročí založení i vlastní pivo

Královéhradecko, Vrchlabí - Krkonošský národní park chystá oslavy 55. výročí založení. Již teď přichází s produktem, který jubileum připomene.

22.4.2018

Názorový boj o radnici pokračuje

Královéhradecko, Hronov - Ani slavný hronovský rodák Alois Jirásek by asi nevymyslel zamotanější příběh.

22.4.2018

Posvátný menhir, který uctívali Keltové, bude dominantou muzejní expozice

Královéhradecko, Náchod - Více než dva tisíce let starý menhir nalezený v místě zaniklé keltské osady u České Skalice, se koncem týdne přestěhoval z přechodného depozitu do stálé expozice náchodského muzea na Masarykově náměstí.

22.4.2018

Čtrnáctý strom Olgy Havlové roste u Valdštejnské lodžie

Královéhradecko, Jičín - V pondělí se uskutečnilo slavnostní vysazení Stromu Olgy Havlové. Mladý liliovník tulipánokvětý od nynějška roste v Libosadu, pod terasou Valdštejnské lodžie. Když Jičín oslovila Nadace Olgy Havlové s myšlenkou, že by se naše město mohlo stát jedním z 85 míst, kde poroste strom připomínající tuto mimořádnou osobnost českých dějin, radní neváhali.

22.4.2018

Nejmodernější kino v Čechách otevřou v Jičíně

Královéhradecko, Jičín - Už v závěru května se milovníci bílého plátna dočkají, Jičín otevře zrenovovaný Biograf Český ráj, kterému vtiskne v exteriéru původní podobu z roku 1923.

21.4.2018

Loupež na zakázku. Vzácná Ďáblova bible skončila po třicetileté válce

Královéhradecko, Červený Kostelec /FOTO/ - „A tady je osmý div světa - největší ručně psaná kniha, jaká kdy byla vyrobena,“ přistoupil průvodce výstavou biblí Richard Švanda k vitríně, na níž pod ochranou průhlednou folií ležel Kodex Gigas, otevřen na svou nejznámější stranu, na níž je vyobrazen křepčící ďábel. Právě podle něj získala označení Ďáblova bible.

21.4.2018

Jičínský Stalin „pohřbený“ v Lomnici nad Popelkou

Královéhradecko/ Jičín, Lomnice - Již pouze pamětníci si vzpomenou na sochu Josifa Vissarionoviče Džugašviliho celosvětově známého jako Stalina (1878 - 1953), která byla umístěna na začátku Lipové aleje v Jičíně směrem do Sedliček.

21.4.2018

Oblast získá stamiliony z Evropské unie

Východní Čechy, Pardubice - Dalších téměř 400 milionů korun putuje do Hradecko-pardubické aglomerace z Evropské unie. Celkem sedmadvacet projektů z oblasti školství, dopravy, kultury a podnikání si rozdělí 385 milionů korun. Projekty schválil Řídící výbor Integrované územní investice (ITI).

21.4.2018

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. dubna 2018.

20.4.2018

Pěčínská přehrada zatím putuje do šuplíku. Ukáže až budoucnost

Královéhradecko, Pěčín - Příprava monstrózního vodního díla na Rychnovsku za 11 miliard se odkládá. Vláda projekt pozastavila.

20.4.2018

Projekt Ukrajina už přivede do kraje jen sestry

Královéhradecko - V rámci projektu Ukrajina už do nemocnic další lékaři nepřijdou. Kraj však stále počítá s příchodem ukrajinských sester.

19.4.2018

Nečekané výdaje? Do problémů by se dostala téměř třetina rodin

Královéhradecký kraj - V Královéhradeckém kraji se nežije špatně. Alespoň podle statistik. Jenže i tady jsou lidé, kteří mají hluboko do kapsy a musejí si leccos odříci.

19.4.2018

OBRAZEM: Plyn? Jenom zlehka

Královéhradecko /FOTO/ - Snad jen toho, kdo se vyhýbá lidem, zprávám i sociálním sítím, mohly ve středu překvapit silnice leomované dopravními policisty.

19.4.2018

Těžký život rodin. Každá dvanáctá si nemůže dovolit jíst obden maso

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA, ANKETA/ Třetina českých domácností by nezvládla zaplatit neočekávaný výdaj deset tisíc korun. Nejhůře se životem protloukají samoživitelky a samostatně žijící důchodci. Ve srovnání s ostatními státy Evropy ale chudoba Čechy nedrtí.

19.4.2018

Raději srazit nevinného než se vzdát a gangsterka v Ústí: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT