„Máme obrovskou radost, protože se nám každý rok daří obdarovat více dětí. Bohužel, ale ani zdaleka nejsme schopni pomoci všem, kdo se na nás obrací. Je to velká výzva do další práce,“ říkají zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. Výstupu na Sněžku se 26. května zúčastnilo na dva tisíce lidí.

Letošní ročník se konal pro dvouletého Matýska Sivaka, kterému navždy změnila život neznámá zánětlivá choroba. Jako miminku mu musela být amputována noha a ruka a v důsledku kómatu má Matýsek poškozen také mozek. Svůj život si ale vybojoval a společně s rodiči bojuje statečně dál. Rodina obdržela šek na 165 tisíc korun již v květnu.


Dalším 21 dětem přispěje NF KlaPeto v listopadu. „Sešly se nám žádosti od rodin s dětmi s onkologickým nemocněním, po amputaci, s poškozením míchy, se závažným stavem po utonutí či po těžkém porodu a s vzácnými genetickými mutacemi. Drtivá většina žádostí ale byla opět pro děti s dětskou mozkovou obrnou,“ upřesňuje Kateřina Klasnová. Všechny děti dostanou od Nadačního fondu KlaPeto příspěvek 50 tisíc korun, nejčastěji na rehabilitace a kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovna, případně jako příspěvek na automobil.

Nadační fond KlaPeto rozdá symbolické šeky rodinám s těžce zdravotně postiženými dětmi na slavnostním večeru v pátek 2. listopadu. (fr)