Těšit se můžete na zajímavé přednášky, praktické workshopy, i spoustu zábavy včetně dětského koutku s doprovodným programem. Přijďte se naučit základům sebeobrany, osobního rozvoje nebo jógy. Dozvíte se, jak si nevybrat špatného partnera nebo jak zatočit s prokrastinací a konečně říct Stop (domácímu) násilí.

Jóga a sebeobrana

Poslechnete si skutečné příběhy přímo od jejich aktérů, budete překvapeni, kdo všechno může být obětí! Představíme výstavu fotografického projektu Úcta bez talentu aneb Šokující tváře domácího násilí. Večer je připraveno překvapení a hudební afterparty s DJ rádia Expres FM! Odhalte s námi všechny odstíny (domácího) násilí a naučte se, jak se mu efektivně bránit!

Na co všechno se v rámci festivalu můžete těšit?

Zajímavé přednášky na téma osobního rozvoje s Markem Dzirasou, známým a oblíbeným koučem a autorem knih 21 Dní a Cesty Poznání.  Národní centrum bezpečnějšího internetu poradí, jak se vyhnout  kyberšikaně. Uslyšíte skutečné příběhy reálných aktérů, žen i mužů! Budete nejspíš překvapeni, kdo všechno se může stát obětí domácího násilí a že bohužel nejde o okrajový problém! Poslechněte si autorské čtení Kláry Bártové, autorky knihy Rok Patrika aneb Když se příběh z červené knihovny změní v děsivou noční můru!

V rámci kulturního programu budete mít šanci zhlédnout drsné fotografie projektu Úcta bez talentu aneb šokující tváře domácího násilí včetně diskuse přímo s tvůrci a aktéry jednotlivých příběhů!

Praktické workshopy základů sebeobrany vedené profesionály z Krav maga .

Lekce energizující nebo jemné hatha jógy, dětský koutek s programem nebo profesionální líčení zdarma. Workshopy jsou určeny všem bez rozdílu věku a fyzické kondice. Veškeré techniky a dovednosti budou zaměřeny na problémy, které mohou vzniknout při pohybu venku, na ulici, nebo v parku. Cílem seminářů je, abyste tyto techniky byli schopní využít v praxi, respektive v krizových situacích.

Najděte si v rámci festivalu čas i na příjemný relax, navštivte Avon beauty stany a nechte se nalíčit od profesionálních vizážistů zcela zdarma! O vaše děti se rádi postaráme v hlídaném dětském koutku se samostatným doprovodným programem!  Na závěr vás čeká překvapení a hudební party rádia Expres FM! Neváhejte, vezměte celou rodinu i kamarády a přijďte si s námi užít festival a podpořit projekt Avon proti domácímu násilí. Festivalem provází moderátorka Eva Decastelo. Záštitu nad akcí převzala Praha 4 a pražský magistrát.

O projektu

V listopadu byl zahájen projekt „Nenechte si ubližovat", který řeší problematiku násilí na ženách a dětech. Bohužel se toto téma dotýká mnohem více žen, než bychom si mysleli. V jedinečném projektu se sešly Daniela Peštová nebo herečky ze seriálu Ulice Aneta Krejčíková a Patricie Solaříková. Svoje  umění propůjčily do pěti videí, které upozorňují na  sexuální násilí, domácí násilí, násilí a děti, bezpečnost na prvním rande a také stalking. Napínavé mini filmy  nabízejí řešení a návody co udělat, aby se ženy do takové situace vůbec nedostaly.

Kromě filmů projekt nabízí jedinečný webový portál www.nenechtesiublizovat.cz, kde jsou pohromadě veškeré informace o všech formách násilí, o bezpečném chování, je zde k nalezení právní pomoc srozumitelnou formou a navrch Mapa pomoci, kde jsou pohromadě všechny organizace, které se problematikou násilí na ženách zabývají.

Projekt vznikl za finanční podpory společnosti Avon.   (or)

O projektu Avon proti domácímu násilí
V roce 2008 společnost AVON v České republice otevřela společensky citlivé a mimořádně závažné téma domácího násilí páchaného na ženách. Pod heslem „Mluvme spolu o domácím násilí" byla spuštěna kampaň, která poukazovala na nutnost hovořit nahlas o věcech, které nás trápí, a najít pro ně vhodná řešení. Její tváří je od počátku světoznámá topmodelka Daniela Peštová, která pomáhá s prevencí tohoto závažného společenského problému. Společnost Avon také využívá svoji rozsáhlou síť Avon Ladies a Avon Gentlemanů, kteří bez nároku na provizi prodávají tzv. symboly (produkty se symbolem ležaté osmičky). Výtěžek z prodeje těchto předmětů putuje na konto Avon proti domácímu násilí. Díky těmto finančním prostředkům financujeme konkrétní charitativní activity v oblasti prevence násilí na ženách. Více na www.avonprotidomacimunasili.cz.