JIČÍNSKO: Nejen obyvatelé města Sobotka se si nenechali ujít zasazení lípy svobody před Domem s pečovatelskou službou. Akci uspořádali občané města a za sponzorské pomoci místních firem. Foto: Deník/Jan Jireš

NÁCHODSKO: Listopadové události roku 1989 si v pondělí připomněli i v Náchodě. Představitelé města spolu se zástupci Konfederace politických vězňů položili květiny, věnce a zapálili svíčky nejen u Památníku obětem komunismu, ale i u sloupu Nejsvětější trojice.

RYCHNOVSKO: Pondělní den ve znamení nostalgie. Také v Dobrušce na náměstí zavzpomínali na listopadovou revoluci, místní se zde sešli symbolicky v sedmnáct hodin. Na místě zapálili svíčky, náměstím symbolicky zazněly Krylovy písně v podání písničkáře Jardy Čížka.

TRUTNOVSKO: Svíčky a trikolory na Krakonošově náměstí rozdávali v pondělí v podvečer příchozím iniciátoři vzpomínkové akce v Trutnově. I když připomenutí sametové revoluce polil vydatný déšť, přišly desítky občanů. Nechyběli ani současní představitelé města a zástupci někdejšího Občanského fóra. Ještě předtím se uskutečnila oficiální vzpomínka na listopad 1989 na Staré radnici.