Hned při první události se musel vypořádat s nepříznivými okolnostmi. Páteční promítání Postřižin, které připomnělo dávné časy letního kina na Bojišti, přerušily technické problémy. Pořadatelé přitom měli zařízení odzkoušené, získali platné osvědčení k promítání na pětatřicetimilimetrových promítačkách a dvě testovací projekce proběhly bez problémů. „Pokorná omluva všem asi nevynahradí chvíle nenaplněného očekávání a příběh o vyteklém kondíku těžko uspokojí při realitě čekání. V hodinu "H" nás technika zklamala. Přesto děkujeme za pochopení při nevydařené projekci. Nakonec se závada podařila vyřešit,“ vysvětloval provozovatel Bojiště Roman Dorňák.

Diváky tento zádrhel neodradil a vyslovili organizátorům podporu. Potěšil je návrat letního biografu na Bojiště. „Technické závady vem čert. My jsme tam nešli ani tak kvůli filmu, ale kvůli atmosféře, kvůli místu samotnému,“ reagovala na sociálních sítích Stanislava Lukavská Kordová. „Byl to krásný večer, děkujeme, Bojiště má své kouzlo a pan promítač je fachman, že to všechno takto zvládl. Vždyť ta technika celou věčnost nejela. Technické problémy doplnily atmosféru a autentičnost. Ať žijou filmy z pásů,“ uvedla Helena Hardikerová. „Za naši partu mohu říct, že určitě příště dorazíme,“ doplnila Daniela Rózanská.

Sobota patřila v areálu Bojiště premiéře Trutnovských pivních slavností, které pro změnu postihla nepřízeň počasí. I přesto na pestrý program s řadou koncertů, včetně kapely Slza, a ochutnávkou piv, dorazil velký počet návštěvníků. Pět z nich se zapojilo do charitativního projektu nadačního fondu Grácie Vlasy pomáhají, když si nechali ostříhat vlasy. Půjdou na výrobu paruk a bezplatné poskytnutí pro onkologicky nemocné pacienty a lidi, trpící alopecií (neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů).