Dominiku Haškovi učarovala hokejová branka už odmala. První výstroj dostal od svého nevlastního otce v šesti letech. V sedmnácti už byl brankářskou jedničkou pardubické Tesly.

Strůjce Nagana

Dominiku Haškovi se dařilo i v reprezentaci.  Už v osmdesátých letech přispěl ke třem bronzovým medailím československého výběru na mistrovství světa. Jeho největší moment ale přišel v roce 1998 na olympiádě v Naganu, kde svým fantastickým výkonem podržel český tým a přispěl k zisku zlaté medaile Čechů.

Špičkou NHL

Pardubický rodák zářil také v zahraničí. Během svého působení v zámořské NHL získal s Detroitem dvakrát Stanleyův pohár a několik individuálních ocenění. „Díky jeho instinktům, které měl nejlepší, co jsem kdy u gólmana viděl, byl o dost dál před ostatními," řekl o něm kolega z Detroitu Chris Osgood.

Vloni byl jako první Čech uveden do hokejové síně slávy v Torontu. Kariéru ukončil v říjnu 2012 ve 47 letech.

Legendární hokejový brankář Dominik Hašek ve čtvrtek slaví padesáté narozeniny. Ještě ve 46 letech chytal v ruské KHL, návrat do zámoří mu zhatila výluka v NHL.
Největší slávy dosáhl pardubický gólman v roce 1998, kdy české reprezentaci fantastickými výkony pomohl k zisku zlatých medailí na tzv. Turnaji století na zimní olympiádě v Naganu. „Vyhrát toho tolik jako dokázal on, se jen tak někomu nepodaří. Že to byl nejlepší brankář světa, je podle mě bez diskuze," nechal se slyšet bývalý hokejový útočník Vladimír Martinec. „Určitě bych mu popřál hodně pohody, klidu a hlavně toho zdraví. Prostě ať se mu daří tak jako doteď. Vypadá spokojeně, tak ať mu to co nejdéle vydrží," dodal.
Mnozí litují, že se Hašek od hokeje po ukončení profesionální kariéry téměř odstřihl. „Uvidíme. Nyní je třeba velmi aktivní v Síni slávy českého hokeje, kterou posunul o dost dál," řekl v rozhovoru pro Deník generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.