Hlavní organizátorkou akce se stala učitelka gymnázia a maturantka roku 1988 Šárka Rambousková. Nápad zasadit do chodníku pamětní tabulku se jménem významného spolužáka si přivezla z New Yorku, kde před veřejnou knihovnou takové tabulky mají světoví literáti - například i Bohumil Hrabal.

Na jiné „street“ zase podle Šárky Rambouskové narazíte na jména astronautů, vědců, sportovců… Odhalit pamětní desku s nápisem „zde studoval“ na budově jí připadalo příliš obyčejné a nepraktické. „Pokud zahajujeme tradici, zdi školy by nestačily,“ vysvětlila. Věří, že „vydláždit“ Kostelní náměstí jmény, která stojí za zmínku, nebude problém. „Svůj nápad jsem „vnutila“ vedení školy, nadačnímu fondu gymnázia, vedení města, památkářům. Souhlasili. Všichni. Přiznávám, že nic jiného jsem ani neočekávala. Děkuji,“ vyjádřila ve své řeči slova vděku.

U pamětních desek absolventů ležely rudé růže.

„Letos jsme vybrali tři spolužáky z té nejstarší generace. Maturovali v padesátých letech. Blbá doba… Ani jeden z nich to neměl lehké, ale šli správnou cestou, a tak tu teď budou s námi.

Věřím, že budou inspirovat a motivovat současné studenty, že být z Broumova není handicap, že je to výzva,“ konstatovala s jistotou Šárka Rambousková.

Mezi významnými hosty položení pamětních desek byla i dcera oceněné spisovatelky Marie Stryjové filozofka, historička a ekonomka Šimona Loewensteinová. „Na slavnostní akci přijela i se svou vnučkou Orianou až ze svého bydliště v německém Berlíně. Přítomen byl i syn Jaroslava Weigela Michal Weigel a synovec Milana Vošmika Milan s celou rodinou,“ informoval o významné sobotní události učitel broumovského gymnázia Milan Kulhánek.