„Dcera s rodinou žije u Říma, a tak se jednou za rok setkáváme na horách. Dvakrát jsme byli v Passo Tonale, dvakrát jsme byli v Rakousku a letos jsme si přes českou cestovní kancelář vybrali lyžařskou líheň Livigno. Bohužel nakonec z toho sešlo,“ vypráví žena, že jim koronavirus zkřížil rodinné plány. „Ještě před týdnem to vypadalo, že bychom přece jenom mohli jet, ale nakonec to padlo definitivně,“ krčí rameny lyžařka, a dodává, že Livigno si vybrali také proto, že leží zhruba na půl cesty jak pro dceru s rodinou od Říma, tak pro ně z Broumovska. „Oni z jihu i my ze severu bychom to měli zhruba 800 kilometrů,“ upřesňuje.

Online reportáž

Co je koronavirus?Zdroj: DeníkJelikož měla jet na lyžařský zájezd i druhá dcera s rodinou, která žije na Trutnovska, tak se celkem jednalo o pobyt pro deset lidí, což není zrovna láce. Podle prvních snah kontaktovat poskytovatele ubytování v Livignu bylo zřejmé, že dostat peníze zpět nebude nic jednoduchého. Záloha byla zaplacena a poskytovatel ubytování na elektronický kontakt nereagoval. „Cestovní kancelář se ale opravdu snaží nám vyjít co nejvíce vstříc. Ani jsme peníze nepožadovali vrátit, klidně bychom si přehodili termín na léto nebo na podzim, když to nyní nejde. Problém byl ale v tom, že poskytovatel ubytovacích služeb v Itálii na to ale zprvu vůbec neslyšel,“ popisuje objednavatelka zájezdu zkušenosti z minulého týdne. „Ale já ho plně chápu – je to jeho živobytí. Nehroutím se z toho, jsou horší věci na světě, ale kdyby nám to vrátili nebo přesunuli na jiný termín, byli bychom samozřejmě rádi,“ říká.

A hned v pondělí dopoledne při dalším telefonátu do cestovní kanceláře se dočkala zprávy, která celý problém rozetla. „V pondělí se mi podařilo s majitelem dohodnout přeložení zájezdu, že budou moci jet příští rok na vybrané místo za stejných finančních podmínek,“ říká jednatelka společnosti Italy Holiday Jana Polláková. Setkání rozvětvené rodiny v lyžařském ráji se tak o rok odloží.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník

Jiří Řezník