Slavnostního zahájení, které provedl starosta obce Zdeněk Bydžovský se zúčastnili mimo jiné architekt Petr Topolovský, který vypracoval projektovou dokumentaci a také římskokatolický kněz, farář, kaplan, Mons. Mgr. Pavel Rousek z Vysokého Veselí, který této budově při slavnostním otevření požehnal.

Objekt prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Původně byla vybudován jako škola v roce 1890 a svému účelu sloužil bezmála 90 let. Vyučování na zdejší škole bylo ukončeno 30. června 1978. Poté byla už jen část budovy využívána  jako tělocvična, kinosál nebo jako zdravotní ordinace. V době, kdy budova už nepatřila obci, ale majitelem bylo JZD Chomutice, zde probíhala výroba dětské obuvi a výroba magnetoterapie.  V roce 1994 zakoupila budovu společnost Kareli, začala zde výroba vánočních ozdob a později pokračovala výroba magnetoterapie. V roce 2002 a 2003 provedla tato firma částečnou rekonstrukci celého objektu.

V roce 2011 byla nabídnuta budova obci, která se stala opět majitelem domu. Prakticky ihned po zakoupení se začalo s přípravami rekonstrukce.

Výběrového řízení na rekonstrukci se zúčastnilo 6 stavebních firem, zakázku provedla firma Stavební centrum Hlušice Kafka a Kohout. Začátkem května 2016 celá rekonstrukce za téměř dvanáct milionů začala a letos poslední květnový den byla budova po dokončené rekonstrukci předána obci.

Sobotním slavnostním otevřením byla budova, ve které se v přízemí nachází „Hostinec U lípy“ pro 34 hostů s venkovní zahrádkou pro 50 hostů, knihovna s internetem a volnočasová místnost pro děti, a v prvním patře sál pro 96 hostů předána k užívaní občanům.

Bývalá škola prošla rekonstrukcíZdroj: Zdeněk Bydžovský

Zdeněk Bydžovský