Návštěvou zámku v Častolovicích si můžete zpestřit prodloužený velikonoční víkend.

"Zámek v letošním roce otevírá na Velký pátek 7. dubna a bude otevřen po celý víkend včetně Velikonočního pondělí 10. dubna. Nejenom zámecká expozice, ale celý zámek přivítá návštěvníky ve velikonočním duchu. Pokud nám bude na Velikonoční víkend přát hezké počasí, bude připravena menší zábava také pro naše nejmenší návštěvníky v podobě několika her a soutěží. Jako příklad můžeme uvést pomoc s hledáním vajíček, která se našemu velikonočnímu zajíčkovi rozkutálela někde k v parku. Pokud děti zajíčkovi pomohou a najdou všechna vajíčka, čeká je drobná odměna," zve do Častolovic kastelán Zdeněk Bachman.

František Kinský před Novým zámkem.
V Novém zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí začíná nová sezona

Jak dále upozorňuje, sezonu zámecké galerie zahajuje výstava obrazů Heleny Hruškové – Štefkové. Zámecká kavárna s restaurací pak nabídne návštěvníkům velikonoční občerstvení přímo na nádvoří. Při procházce parkem kromě toho mohou návštěvníci využít ještě občerstvení v altánu Gloriet u rybníka.

Zdroj: Deník/Jana Kotalová

"Po zbytek měsíce dubna bude zámek včetně kavárny otevřen o víkendech, ale do zámeckého zvěřince a parku je možné zavítat celoročně, jelikož jsou otevřeny denně včetně víkendů a svátků. K některým našim obyvatelům ve zvěřinci už zavítalo jaro a jejich rodinky se rozrostly o několik nových členů. K vidění jsou kůzlata holandských zakrslých koz, jehňátka kamerunských oveček a také malý oslík. Brzy by měly následovat ještě další přírůstky v rodinkách quessentských oveček a shetlandských poníků," dodává kastelán.