Stavební dělníci by se měli podle informací z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) postarat o zásadní proměnu komunikace, která protíná malé městečko, již za měsíc.

„Zahájení prací je naplánováno na 21. květen,“ uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová s tím, že s pracemi na komunikaci by měl stát finišovat ještě letos na podzim.

OPRAVY ZPOMALÍ DOPRAVU

Zbystřit musí v následujících měsících především řidiči, kteří silnici spojující východočeský region se severní Moravou denně využívají. V průběhu rekonstrukce se musí připravit třeba na mobilní semafory nebo řízení provozu pracovníky ze stavby.

„Předpoklad řízení dopravy je po úsecích a polovinách vozovky jak pracovníky zhotovitele, tak mobilním signalizačním zařízením,“ potvrdila Nina Ledvinová.

SILNICE DOSLOUŽILA UŽ PŘED LETY

ŘSD přišlo s plány na rekonstrukci silnice v častolovické Masarykově ulici zhruba před třemi roky. Už tehdy totiž státní firma hodnotila stav komunikace jako nevyhovující.

„Stávající povrch vozovky je vyžilý, s vizuálně znatelnými plošnými deformacemi, vyjetými kolejemi, četnými pracovními spárami po dílčích opravách i místními poklesy, způsobujícími hluk a vibrace,“ okomentovala před časem Nina Ledvinová.Silničáři opraví povrch vozovky, ale dojde i k jejímu částečnému zúžení. Díky tomu na okraji komunikace přibudou parkovací místa.

ZAČÁTEK PRACÍ POZDRŽELY PŘIPOMÍNKY

Na rekonstrukci průtahu silnice I/11 v Častolovicích plánuje stát vynaložit přes 20 milionů bez daně. Proti záměrům Ředitelství silnic se přibližně před dvěma roky ohradili někteří místní obyvatelé. Ti podali odvolání proti stavebnímu povolení. Odmítali mimo jiné posunutí silnice blíže k rodinným domům a nelíbily se jim ani další změny obsažené v projektu. O rok dříve proti rekonstrukci vznikla i petice.

Podle posledního sčítání dopravy projede průtahem Častolovicemi přes 14 tisíc aut v průměru denně. Z toho pak bezmála dva a půl tisíce kamionů.