„Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost, a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší,“ vysvětlila zájem o volby maminka tří dětí. Získání volebních průkazů bylo údajně celkem jednoduché. „Pár dnů před volbami jsme zašli na městský úřad, kde jsme během několika minut bez front a čekání dostali na základě předložení občanského průkazu voličský průkaz, který nás oprávnil volit kdekoliv po světě. Pro jistotu jsem se ještě ve čtvrtek dotázala zastupitelského úřadu, zda je možné přijít odvolit,“ popsala Eva Doležalová a dodala, že na velvyslanectví ve Stockholmu byly velmi příjemné dámy, volební místnost skvěle označená a během jejich několikaminutové návštěvy se tam vystřídalo asi deset Čechů. Někteří z nich volili na základě již přihlášeného pobytu ve Švédsku. Manžele Doležalovy potěšilo, že ani Čechům žijícím v zahraničí není budoucnost Česka lhostejná. Po odvolení vyrazili s dobrým pocitem poznávat krásné město.

První prohra v novém miléniu

Náchodsko - V novém tisíciletí v Šonově na Broumovsku ve volbách do sněmovny vyhrávali pravidelně komunisté. Víkendové překreslování volební mapy se nevyhnulo ani této příhraniční obci, kde zvítězilo ANO s náskokem 15 % před KSČM. Před čtyřmi lety byl poměr sil opačný a komunisté převálcovali babišovce o 22 %.

Poslankyně Soňa Marková zvažuje návrat k učitelství

Náchod - Šéfka KSČM v Královéhradeckém kraji Soňa Marková po patnácti letech v Poslanecké sněmovně končí. Nebyla zvolená. Kromě odpočinku nyní zvažuje i návrat k učitelství, což je její původní profese. Přemýšlí také o využití zkušeností stínové ministryně zdravotnictví. Jako další její možná aktivita se nabízí výuka plavání. Před odchodem do sněmovny totiž působila také jako trenérka.