"Při běžné zimní sezóně generuje lyžování v Orlických horách desítky úrazů denně, což samo o sobě velmi zatěžuje nemocnice okolo nás. Jejich současná situace je více než složitá a my cítíme povinnost tyto nemocnice podpořit. Naše lanovky se už proto v této zimní sezóně nerozjedou a chtěli bychom všechny naše návštěvníky požádat, aby pomohli všem nemocnicím nejjednodušším možným způsobem a to je zodpovědným chováním," uvedl šéf deštenského skiareálu Petr Prouza.

Přesto se lidé deštnému vyhýbat nemusí, především běžkaři tam stále najdou upravené bílé stopy na oblíbených trasách. "Budeme je upravovat na vlastní náklady. Částečně nám s tím pomáhá také hradecký kraj nebo se snažíme něco získat z veřejných sbírek," doplnil ředitel skiareálu.

Deštenský skiareál udělal v poslední době obrovský kus práce: rozšířil sjezdovky, modernizoval lanové dráhy a pravidelně hostí freestylové závody na špičkové světové úrovni. "Tahle doba nás pochopitelně tlačí trochu zpátky. Ztráty ještě spočítané nemáme, na to je vlastně brzy. Ale koukáme dopředu a hledáme možnosti, jak Deštné stále posouvat dopředu. Určitě to půjde," ujistil Petr Prouza.