Ochlazení z konce týdne vrací do nejvyšších českých hor zimu. Skalní příznivci sportů na sněhu mají šanci lyžovat ve velkých krkonošských areálech.

Špindlerův Mlýn až do poloviny dubna

Ve Špindlerově Mlýně připadly tři centimetry nového sněhu, vleky a lanovky jsou v provozu. Na sjezdovkách leží od 40 do 100 centimetrů sněhu a je předpoklad, že sezona skončí až v druhé polovině dubna. Provozovatelé upozornili, že  do neděle jsou uzavřeny běžecké tratě z důvodu konání běžeckých závodů.

V Peci pod Sněžkou napadlo kolem pěti centimetrů mokrého sněhu. Provozovatelé SkiPec v pátek upozorňovali  na možnost odstavení některých zařízení kvůli silnému větru. Dopoledne se však hrozba nenaplnila.

„V provozu máme všechny vleky i lanovku. Předpokládáme, že sezona skončí na Velikonoční pondělí. Lyžařů je sice už méně, ale když vychytají ranní   lyžování, kdy je sníh přimrzlý, tak si to užívají,“ konstatoval pro Krkonošský deník ředitel SkiPec Jiří Krtička. Turisté mohou vyrazit lanovkou  na Sněžku. Pojede do 11. dubna, pak ji čeká odstávka. V pátek byl kvůli nepřízni počasí v provozu jen spodní úsek na Růžovou horu.

Janské Lázně nabízejí lyžování na Černé hoře, jezdí lanovka Černohorský Express. Na Protěži už se nelyžuje, v provozu jsou ještě vleky Anděl a Sport 1 a 2. Běžecké tratě na Černé hoře jsou upravené v délce  deseti kilometrů, jedná se o malý okruh Černá hora, Černohorskou silnici.

Na Lysou horu také o Velikonocích

Lyžuje se také v západních Krkonoších. Omezený je provoz jen v Rokytnici nad Jizerou, jejíž svahy jsou orientovány k jihu.

„V provozu jsou lanovky Horní Domky a Lysá hora a Zalomený vlek, lyžuje se na modré sjezdovce,“ řekla  v pátek ČTK mluvčí areálu Renata Žalská. V neděli už bude v provozu jen lanovka na Lysou horu. Měla by být k dispozici i o Velikonocích.

Bez omezení je skiareál v Harrachově. „Do Velikonoc by mělo jet vše, jak strana Rýžoviště, tak Harrachov, potom budeme  pokračovat na harrachovské straně tak dlouho, dokud bude sníh, nejméně  do 15. dubna,“ uvedl provozní náměstek harrachovského areálu Vlastislav Fejkl.