Hoteliérům se podařilo nalákat hosty na speciální balíčky, v jejichž ceně je zahrnut wellness program nebo skipas.

Loňské ceny

Volná lůžka se však sehnat dají. Jejich ceny se drží loňského minima kolem 450 korun za noc se snídaní. Pokud si chcete dopřát luxus, za pobyt ve dvou už celkově počítejte v desetitisících.

„Hotely v Janských Lázních nabízejí ještě zhruba deset procent kapacity," informovala Lucie Behjoudiová z infocentra v Janských Lázních.

Hotel Lesní dům již například další hosty na silvestra nepřijímá. Všechny pokoje obsadila stálá klientela, která jezdí oslavovat konec roku každoročně.

Podobné je to i ve špindlerovském hotelu Astra. Tam místa vyprodali i bez silvestrovského programu.

Největší hotel v Peci pod Sněžkou Horizont naopak pro hosty zajišťuje ohňostroj a  silvestrovský večer ve stylu květinových dětí hippies. „Máme poslední volné pokoje, většina se už prodala" upozornila sales manažerka hotelu Horizont Petra Ponikelská.

Na Vánoce volněji

Ve vánočním týdnu je obsazenost hotelů znatelně menší, většinou kolem poloviny. Češi raději tráví Štědrý den doma.

„V tomto období lze najít výhodné nabídky šest nocí
za cenu pěti nebo slevy," uvedla Martina Braunová ze Špindlerova Mlýna.

Hoteliéři rok od roku častěji nabízejí i kratší pobyty pro ty, kteří si dovolenou na celý týden nemůžou dovolit.

„Jsou penziony, které stále trvají na celotýdenních pobytech, většina už ale prodává pokoje třeba jenom na víkend," řekla Lucie Behjoudiová z infocentra v Janských Lázních.

Tuto zimu v Krkonoších nejčastěji potkáte opět Čechy a Poláky, tradičně také Němce. Hostů z Nizozemska už jezdí méně. První týden v lednu pak na české hory jezdí oslavovat Rusové.

Pavla Svítková