V Královéhradeckém kraji hygienici nyní evidují 1760 a v Pardubickém 1731 případů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, minulý týden to bylo v obou krajích kolem dvou tisíc. Snížení nemocnosti je tedy asi deset procent. Nejhorší situace je i nadále na Trutnovsku, Jičínsku, Chrudimsku a Orlickoústecku.

Uzavřena pro návštěvy je proto nadále většina nemocni a a dalších zdravotnických zařízení, léčeben dlouhodobě nemocných nebo domovů důchodců. Zavřená je například Fakultní nemocnice v Hradci Králové, nemocnice v Trutnově, Jičíně  a také všechny nemocnice v Pardubickém kraji.

V celkovém počtu nemocných přibývá lidí nakažených chřipkou typu A a ojediněle i typu B. Jarní prázdniny by mohly v příštím týdnu situaci zlepšit.

„Děti nebudou v kolektivech a onemocnění se nebudou dál šířit. Stále bych apelovala na lidi, kteří mají příznaky, aby brali ohled na ostatní a nechodili moc ven," řekla vedoucí protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Pardubicích Olga Hégrová.

Zároveň platí, že nejvíc stonají nižší věkové skupiny dětí do pěti let. „Tam je dvouprocentní nárůst nemocnosti," dodala Hégrová.