Verdiktu zřejmě nepomohou ani návrhy, kterými občané reagovali na výzvu. „Přišlo jich pouze šest, návrhy si svou náplní byly velmi podobné a neobsahovaly nic převratného, z čeho by se dalo do budoucna vycházet," informovala mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková. Obálky se otevřely minulý týden a jejich obsahem se začala hned zabývat pracovní skupina, složená ze zástupců zastupitelstva i města samotného.

„Jsem docela zklamán, že občané na výzvu reagovali v tak malém počtu. Očekával jsem, že nás zavalí nápady, ale nestalo se tak," konstatoval místostarosta Tomáš Hendrych.

Všechny návrhy podle jeho slov obsahují volnočasové aktivity, parkové úpravy či vyžití pro děti. „Na festivaly nikdo nepoukázal. Kdybychom realizovali navrhované podněty, byly by s pořádáním festivalů neslučitelné," dodal Tomáš Hendrych. Snaha lidí, kteří se alespoň pokusili načrtnout vůči Bojišti představy, má být přesto oceněna, jak vyzyvatelé avizovali. Alespoň čtyř nejlepších. Každý by měl dostat dva tisíce korun.

„To je ovšem zatím jen návrh z pracovní komise, který bude teprve projednávat městská rada," upozornil místostarosta Tomáš Hendrych. Zároveň ubezpečil, že budoucnost areálu na Bojišti se řešit i přesto musí a není možné to odkládat. „Problém, co s přírodním areálem uděláme dál, nekončí a musíme se jím zabývat. Doručené návrhy radě předložíme. Neočekávám však, že by vyústily v řešení," dodal místostarosta.