Tehdy si přivítání stovek a stovek nadšených fanoušků užíval i Ondřej Moravec, který získal na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě bronzovou medaili ve smíšené štafetě.

Nechyběl ani tradiční zvuk kravských zvonců, závěrem vydařeného podvečera si letohradské náměstí vychutnalo hymnu vítězů od skupiny Queen, slavný song We Are The Champions.

Došlo samozřejmě také na autogramiádu. Jen co reprezentanti sestoupili z pódia, obklopil je doslova dav fandů chtivých podpisů.

A co se bude dít, jestli na východ Čech dorazí medaile ze Soči? Letohrad spadne! To psaly regionální Deníky loni začátkem dubna. A stalo se! Medaile už jsou, teď už jen ten „padající Kyšperk" chybí. Ale pořádný „bengál" se chystá, o tom už všechny ujistil letohradský starosta Petr Fiala.

S Ondřejem Moravcem komunikoval na facebooku už po jeho prvním medailovém úspěchu v Soči. „Psali jsme si mimo jiné i o tom, kdy by se mohl v Letohradu po olympiádě objevit a vidět se s lidmi. Měl by mít skoro týden volna hned po hrách, takže ještě budeme upřesňovat termín," informoval starosta. Včera už datum upřesnil. „Pokud mu do toho něco nevlítne, mělo by to být 27. února ve čtyři odpoledne. Bude to velké," prohlásil Petr Fiala.