Velmi výrazně vzrostl naopak počet lidí, kteří se z onemocnění covid-19 vyléčili. Za jediný den jich přibylo více než tisíc. Významně tak klesl počet aktuálně nemocných. Aktivních případů je v kraji poprvé od 22. října méně než šest tisíc.

Úbytek nemocných hlásí všechny okresy. Nejvíce lidí se za poslední den uzdravilo na Hradecku, kde klesl počet aktivních případů téměř o tři stovky. I tak zůstává v okrese Hradec Králové nejvíce nemocných, a to 1429. Následují Trutnovsko (1365), Náchodsko (1335), Jičínsko (965) a Rychnovsko (815). V součtu tak bylo v úterý dopoledne v kraji 5909 aktivních případů.

Zatímco počty nově nakažených vypadají nadějně, velmi smutný je dnešní pohled na čísla obětí. Za posledních 24 hodin totiž v kraji zemřelo v souvislosti s onemocněním covid-19 16 lidí. Jde o vůbec nejvyšší denní přírůstek úmrtí od začátku epidemie.

Hned osm obětí koronaviru zaznamenali hygienici na Trutnovsku, čtyři na Náchodsku, tři na Hradecku a jednu na Rychnovsku. Celkem zemřelo v kraji s onemocněním covid-19 už 236 lidí, z toho více než stovka zemřelých připadá na listopad. Nárůst pozitivních záchytů sice pomalu klesá, počty hospitalizovaných v nemocnicích a počty zemřelých však mají stále stoupající tendenci. Podle odborníků se zlepšení projeví poklesem hospitalizací po 10 až 14 dnech. Počty obětí začnou klesat ještě o něco později.