Vůbec nejděsivěji vypadá vývoj pandemie při pohledu na počet úmrtí. Zatímco za prvních pět měsíců pandemie zemřeli v Královéhradeckém kraji v souvislosti s nemocí covid-19 dohromady čtyři lidé, za první dva dny toho týdne hlásí hygienici už 12 obětí. V pondělí zemřelo pět lidí, v úterý pak dokonce sedm - čtyři z nich na Náchodsku a tři na Hradecku. Celkově si tak nemoc v celém kraji vyžádala už 26 životů.

O moc příznivější nejsou ani nová čísla nakažených. Za jediný den totiž v kraji přibylo 410 případů, což činí více jak 10 procent všech pozitivních testů v kraji od začátku března. Nejvíce nakažených odhalily během úterý testy na Trutnovsku (117) a Hradecku (112).

Celkově ale zůstává nejvíce zasaženým okresem regionu i nadále Náchodsko. Dobrou zprávou v záplavě nepříjemných čísel je aspoň úterní počet 169 nově uzdravených lidí. I tak ale v kraji rekordně roste počet aktivních případů, který už se blíží dvoutisícové hranici. Za úterý vzrostl počet aktuálně nemocných o 410 už na 1912. O den dříve narostl počet aktivních případů o 102. Pro lepší představu, jak výrazně je aktuálně koronavir v regionu rozšířen, ještě jedna statistika - v Královéhradeckém kraji je podle dat hygieniků aktuálně nakažený vždy jeden z 288 lidí.