Pětačtyřicetiletý Daniel v sobotu pozdě odpoledne odešel z práce, kde zanechal osobní věci, a domů se už nevrátil. Pátraly po něm desítky policistů i hasičů. Ve středu muže našli náhodní kolemjdoucí na okraji města.

„Bohužel však již bez známek života,“ uvedla k případu mluvčí policie Markéta Janovská.

O pátrání po Danielovi jsme psali zde:

Muže hledalo na sedm desítek hasičů.
Skončilo pátrání po pětačtyřicetiletém muži z Třebové. Příběh má tragický konec

Daniel byl v 18letém manželství s Marií, asistentkou pedagoga, se kterou společně vychovávali tři děti. Po letech manželství a rodinného života Marie zjistila, že manžel utratil veškeré společné úspory, peníze z účtu společenství vlastníků bytů v domě, kde žijí a kde dělal předsedu, i z účtu nejstaršího syna. Kromě toho sjednal za jejími zády celou řadu úvěrů a půjček. To vše zřejmě za účelem sázek prostřednictvím mobilního telefonu.

Marie měla pro svůj příjem z práce asistentky pedagoga vlastní účet a vzhledem k dlouho trvajícímu manželství naprostou důvěru v manžela a jeho zodpovědnou správu rodinných financí.

Pátrání po 45letém Danielu K. z České Třebové
Pátrání po 45letém muži z Třebové je stále neúspěšné. Policie nasadila vrtulník

Místo hledání společných cest, jak nastalý problém řešit, si vzal Daniel život. Marie a její tři děti se tak ocitly v nelehké životní situaci.

Na rodinné neštěstí hned zareagovali lidé z České Třebové i okolí. Například Jiřina Dlouhá se na mateřské dovolené rozhodla péct perníky, prodávat je a veškerý výtěžek věnovat přímo rodině.

„Českou Třebovou zasáhla událost hledaného člověka, která měla tragický konec. Daniel odešel z tohoto světa a nechal tu manželku, tři děti a bohužel i nemalé dluhy, o kterých jeho žena nevěděla,“ napsala Dlouhá na svůj facebookový profil ve výzvě k pomoci.

Alinka je hodná a nekonfliktní fenka. Čeká na nového majitele v Srbcích u Luže na Chrudimsku.
Opravdu lidé i dnes jedí psy? Roční Alinka měla skončit na pekáči

„S mojí mamkou nabízíme k prodeji v minimální hodnotě sto korun perníkové srdce. Pro tuto příležitost upečené a s velikou láskou zdobené,“ dodala. Na sociálních sítích zájem projevily desítky lidí. Redakci Deníku však Dlouhá řekla, že její kapacity jsou omezené, a jelikož má sama tři malé děti, větší množství objednávek nyní není schopná přijmout.

Vznikla také sbírka na serveru donio.cz. Zde mohou lidé přispívat a pomoci Marii i dětem v komplikované životní situaci. Nyní je totiž čeká boj o udržení dlouho budovaného domova i úhrada každodenních výdajů čtyřčlenné rodiny z platu školní asistentky.