Snažili se šéfa lázní přesvědčit, aby nepodnikal  žádné razantní kroky, dokud nebude mít současná vláda důvěru. Kritici jsou také proti tomu, aby se v dětské léčebně léčili dospělí. Obávají se především toho, že se pro dětské pacienty zhorší dostupnost lázeňské péče.

Přijdou o práci jiní?

Navíc podle nich hrozí, že kromě 55 lidí, kteří již byli z pracovního poměru v lázních před pár týdny propuštěni, jsou další, kteří by mohli přijít o práci.  Josef Šimurda však přesto chce pokračovat v zahájené restrukturalizaci Janských Lázní. „Pro mě je léčebna Vesna vyřešená. Museli jsme hledat možnosti, jak naplnit léčebnu v době, kdy je její využití nízké, tedy jindy než v hlavní sezoně.  Projekt na přestavbu, na němž se začne pracovat, bude zahrnovat duální využití kapacity objektu. Zhruba dvě podlaží budou variabilně využitelná pro děti i dospělé. Samozřejmě že ne najednou. Bude vytvořen duální komplex. Osobně si myslím, že Janské Lázně v tuto chvíli fungují, máme určitou restrukturalizační vizi. Je schválena  a chceme ji naplnit," vyjádřil se pro Deník 
k situaci Josef Šimurda.

Zástupci sdružení, kteří s ním včera v lázních jednali, jsou přesvědčeni, že důvodem krize v českém lázeňství je hlavně nový indikační seznam, na jehož základě pojišťovny snížily vydávání lázeňských poukazů. Domluvili si na toto téma v srpnu schůzku s ministrem zdravotnictví Martinem Holcátem.

„Kromě zmíněných plánů na Vesně se do budoucna musíme zaměřit na nelázeňské hosty a samoplátce, a to i na zahraniční. Například v pátek zde budeme vést diskusi na téma případných klientů z Číny," nastínil ředitel Šimurda.