Peníze půjdou především na rekonstrukce a vybavení středních škol zaměřených na polytechnické vzdělávání, do dopravy i kultury.

„Vydali jsme doporučující stanovisko například pro projekty modernizace odbavovacího systému cestujících v městské hromadné dopravě v Pardubicích a Hradci Králové nebo rekonstrukce Příhrádku v Pardubicích," uvedl předseda Řídicího výboru ITI a primátor Pardubic Martin Charvát.

Mezi nově schválenými projekty jsou například úpravy interaktivních učeben matematiky na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích, strojní vybavení školních dílen na Střední průmyslové škole Chrudim, rekonstrukce učeben IT a přírodovědných předmětů na Obchodní akademii Chrudim, modernizace a vybavení truhlářských dílen na Střední průmyslové škole stavební Pardubic nebo rekonstrukce odborných učeben na Gymnáziu Holice.

Evropské peníze půjdou například také na modernizaci odbavovacího systému cestujících v městské hromadné dopravě v Pardubicích. Tento projekt bude Unie dotovat téměř 26 miliony korun.