Do Krkonoš a Orlických hor přijely o velikonočních svátcích lyžovat desítky tisíc lidí. Díky čerstvé nadílce leží na sjezdovkách od 40 do 140 centimetrů sněhu. Provoz včera ukončila jen některá střediska, například Černý Důl, Herlíkovice a Malá Úpa.

V největším krkonošském areálu Špindlerův Mlýn od soboty do pondělí denně lyžovalo přibližně 5000 lidí. „Sjezdovky jsou stále ve výborném stavu. Teploty se celý den drží pod nulou," řekl Zdeněk Spilka ze špindlerovského Skiareálu. Ten včera ukončil provoz lanovky Labská a některých vleků. Hlavní areály Svatý Petr a Medvědím pojedou do 14. dubna, pak se ještě počítá s provozem ve Svatém Petru. Cena jednodenního skipasu tu ode dneška klesne ze 700 na 600 korun.

Kolem 6000 lyžařů bylo každý den svátečního víkendu na sjezdovkách SkiResortu Černá hora – Pec pod Sněžkou. „Pondělní návštěva nás překvapila. Proti neděli jsme čekali pokles až 40 procent, ale lidí přijelo stejně. Hodně lyžařů bylo z Německa," řekl ředitel SkiResortu Petr Hynek. V Peci i na Černé hoře se bude jezdit do 7. dubna. Od úterý SkiReresort zlevňuje skipasy o více než 40 procent. Denní skipas pro dospělého zlevní z 520 na 300 korun, juniorský bude za 250 a dětský za 200 korun.

Výborné podmínky k lyžování a tisíce návštěvníků hlásí i střediska v Orlických horách a na Králickém Sněžníku. V Červené Vodě prodlužují sezonu minimálně do 14. dubna, v Deštném, Říčkách či v Dolní Moravě  do 7. dubna, a i zde za zlevněné ceny.

Turisté se v Krkonoších musejí vyhnout lavinovým lokalitám, protože stále platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Na hřebenech hor je asi 145 centimetrů sněhu.