„Za dvě hodinky v lese jsme nasbírali přes deset kilo hub. Ani jsme nemuseli hledat, zakopávali jsme o ně. Příště si vezmeme kosu,“ žertovali manželé Zelení z Náchoda, když obtěžkáni košíky opouštěli les. Houbaři nyní zažívají nejlepší sezonu za několik posledních let.

Podle Petra Pokorného, předsedy Mykologického klubu v Náchodě, rostou houby v obrovském množství už druhý týden. „Nejvíce jich je směrem na Trutnovsko, Broumovsko, na východní straně Náchodska. Trochu slabší je to směrem k Dobrušce,“ říká mykolog a dodává, že díky teplému počasí a dlouhodobým dešťům, které doplnily hladiny spodních vod, by houbařská sezona ještě mohla nějakou dobu pokračovat.

Široká paleta druhů

Sběrači hub mají v lesích na výběr z široké palety druhů. Z mechu, trávy i jehličí vystrkuji hlavičky holubinky, hřiby smrkové, hnědé, žlutomasé, křemeňáky, kozáky, bedly. „Roste i mnoho méně známých jedlých hub, které se lidé bojí sbírat, protože je dobře neznají. Týká se to třeba holubinek. Po letech začal růst i ryzec smrkový, jedna z nejlepších podzimních hub,“ říká mykolog. Denně ho kontaktuje několik lidí, kteří potřebují pomoci s určením některých úlovků.

„Často se lidé ptají i na žampiony. Problém bývá s pečárkou zápašnou, která vypadá jako jedlé žampiony, ale může způsobit zdravotní komplikace. Nyní je ale tolik hřibů, že houbaři sázejí na jistotu,“ konstatuje Petr Pokorný a dodává, že kdo se chce dozvědět více, může se vydat na výstavu hub s odbornou poradnou, která se uskuteční 12. a 13. října v náchodské městské knihovně.