Ředitel nemocnice a senátor Vladimír Dryml (SPOZ) na policejní akci okamžitě zareagoval prohlášením, ve kterém sobotní zásah označil za absolutně nepřiměřený, a žádá Generální inspekci bezpečnostních složek, aby postup policistů v nemocnici prošetřila.

Na místě zasahovali trutnovští kriminalisté. „Opatření jsme provedli na základě oznámení fyzické osoby o náhlém úmrtí ve vrchlabské nemocnici," uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Bližší informace k případu policie s ohledem na pokračující vyšetřování však podle něj nebude zveřejňovat.

Dryml v prohlášení uvedl, že odmítá účelové tvrzení policie a soudkyně, podle nichž je důvodné podezření, že zdravotní dokumentace, která slouží zároveň jako finanční doklad pro zdravotní pojišťovny, mohla být zničena.

Ředitel také tvrdí, že došlo k násilnému vniknutí na zdravotnické pracoviště nemocnice v době podávání snídaní a léků diabetikům.

„Tím policisté ohrozili zdraví pacientů," uvedl Dryml. Považuje za zcela nepřípustné vyžadování zdravotní dokumentace od nepříslušných osob a zastrašování zdravotnického personálu ze strany policie.

Nejmenovaná pracovnice nemocnice, která byla svědkem zásahu, však o žádném humbuku, o němž mluví Dryml, neví. „Jen jsem je viděla, jak přicházejí, žádné 'přepadení' to nebylo," řekla Deníku pod příslibem anonymity.

Podle Drymla však možná jde i o politický útok ze strany policie a justice. „Opakovaně jsem žádal o přezkoumání úředních postupů policie a justice v případě zásahu na Vojenském zpravodajství a Úřadu vlády ČR," uvedl Dryml. Po poradě s právníky dokonce zvažuje právní kroky proti soudkyni trutnovského soudu a především proti zasahujícím policistům.

Senátor Dryml, známý svou prostořekou a radikální rétorikou, byl dříve členem ČSSD. Po aféře s údajnými intrikami  a snahou o kompromitaci spolustraníků je nyní velmi tvrdým kritikem této strany i vedení hradeckého hejtmanství.