Kvíz začal v září a skončí na konci října. Na začátku se do něj zapojilo sedm krajů, později přibyly další tři. Největší ohlas měl v kraji Královéhradeckém, kde v druhé polovině září evidovali 1240 registrovaných účastníků, což byl suverénně nejvyšší počet. V Plzeňském kraji se registrovalo 782 a ve Zlínském  696 dětí. V druhém říjnovém týdnu  počet dětí soutěžících v hradeckém kraji dosáhl už dvou tisícovek.

Kvíz je na stránkách http://www.kpbi.cz/. Účastníci musí správně odpovědět na všechny otázky, které jsou každému generovány zvlášť. V prosinci se na krajském úřadu vylosují výherci, kteří dostanou odměnu.

Společný projekt krajů má působit osvětově a preventivně. Kvíz se zaměřuje na  nejmladší generaci, která  internetovou formu komunikace často používá, protože je pro ni nejpřirozenější. Právě děti jsou však nejvíc ohroženy protiprávním jednáním jiných uživatelů.

Zapojení do projektu je pro kraj výhodné. „Díky účasti  získáme zdarma produkty a služby pro další vzdělávání za půl milionu korun," řekla krajská radní pro oblast školství Táňa Šormová.