Objekt vznikne naproti stávajícímu a měl by se dostat pod střechu už v červnu příštího roku. Náklady dosáhnou 33 milionů korun a stavět se začne letos v létě. Peníze z devadesáti procent pokryje dotace z EU a Ministerstva pro místní rozvoj.

Dosavadní zázemí jednotky dobrovolných hasičů už dlouho nevyhovuje. Bývalá stodola prošla zhruba v roce 1969 rekonstrukcí. Hasiči tak tehdy získali šatnu, kuchyňku a sociální zařízení s pultovou střechou. Až v roce 2006 trutnovská radnice nechala provést stavební úpravy, zaměřené hlavně na zajištění teplovodního vytápění. Další stavební úpravy však podle posudku statika na objektu nejsou v současné době možné. Proto vznikne úplně nová zbrojnice.

„Chceme dobrovolným hasičům zajistit potřebné zázemí, aby jednotka měla co nejlepší podmínky pro rychlý výjezd složek Integrovaného záchranného systému k mimořádné události. Naši dobrovolníci odvádějí skvělou práci a nové prostory si rozhodně zaslouží,“ poznamenal starosta Trutnova Ivan Adamec. Chystaná požární zbrojnice je navržena jako zděná jednopodlažní budova s plochou střechou. Dominantou stavby se má stát věž pro sušení hadic. Součástí je i přístřešek pro umístění požární techniky a požárního vybavení. Kromě zmíněné dotace se při zajištění finančních prostředků počítá s podílem města v částce necelých 3,5 milionu korun. „Jsem rád, že se nám s kolegou poslancem Zdeňkem Ondráčkem podařilo dotace získat,“ poznamenal trutnovský starosta a dodal : „Nová zbrojnice bude stát naproti té současné. Pozemky určené pro výstavbu byly součástí výrobního areálu podniku Texlen a sloužily jako manipulační plocha. Než jsme o dotace požádali, museli jsme tyto pozemky od soukromého majitele odkoupit“. Stavba která začne v červenci, má být dokončena příští rok v červnu.