Trpělivostí se musí v následujících týdnech obrnit řidiči, kteří si pro svoji cestu vyberou průjezd Novou Pakou. Omezení dopravy čeká též na ty, kteří  projíždějí obcí Úlibice.

Již v úterý se dělníci vrhnou na komunikaci v Nové Pace, kde se rypadla a frézy „zakousnou" do povrchu vozovky na křižovatce u Penny Marketu.

Původně se měl opravovat nedaleký most, který je v havarijním stavu, podle vyjádření Miroslava Gregora z Ředitelství silnic a dálnic ČR však tuto opravu zbrzdilo prozatím nevydané stavební povolení.

„Navíc není most součástí této stavební akce," uvedl Gregor s tím, že dělníci se v úterý vrhnou na zhruba tří set padesáti metrový úsek od kruhového objezdu směrem na Krkonoše, a to tak,  aby mohli  připravit terén i pro pracovníky, kteří v druhé etapě budou osazovat nové vodovodní přeložky.

Nové odvodnění

„První etapa bude probíhat zhruba dva měsíce, a to vždy na polovině komunikace, která dostane nejenom nový povrch, ale také nové odvodnění. Zároveň se srovnají žulové obrubníky," uvedl zástupce ŘSD a dodal, že letos čeká na dělníky v Nové Pace ještě navazující úsek u Vrchoviny, kde celková délka nového povrchu dosáhne takřka půl druhého kilometru. Práce skončí v posledních zářijových dnech.

Po celou dobu oprav bude provoz na stavbě řízen kyvadlově. „Zhruba do osmnácti hodin budou dopravu řídit proškolení pracovníci. Poté semafory," dodal Gregor.

Hlavní tah omezen

Od začátku května by se pak měli řidiči obrnit trpělivostí i v jednom z nejvíce přetížených dopravních uzlů v regionu, směřujícího z Liberecka a Jičínska na Hradec Králové. Podle Miroslava Gregora z ŘSD by právě pátý kalendářní měsíc měla začít oprava  povrchu  silnice R35 v Úlibicích.

„Oprava průtahu Úlibicemi je v našem plánu, který chceme realizovat od začátku května. Zatím však není uzavřena soutěž. Byli bychom však rádi, kdyby se tento, zhruba kilometrový úsek, podařilo opravit do začátku prázdnin," informoval Deník Miroslav Gregor s tím, že při této opravě ještě není dořešena ani otázka případných objízdných tras pro osobní dopravu. V úvahu prý připadá trasa na Lužany.