Rozhodli o tom v anketě na webových stránkách našeho listu. Podle pátečního stavu ankety v 17 hodin z 581 hlasujících čtenářů z celých východních Čech zvítězil Zeman pro 340 čtenářů, Karel Schwarzenberg získal jen 241 „kliků".

Podle ohlasů mediálních odborníků přitom debata jednoznačného vítěze neměla, byla prý vyrovnaná.

Veřejnost si však evidentně myslí něco jiného, ostatně zajímavý vývoj nabraly i kurzové sázky na vítěze druhého kola prezidentské volby. Zatímco ještě ve čtvrtek jasně favorizovaly Schwarzenberga s kurzem zhruba 1,5:1 oproti kurzu na Zemana kolem 2,2:1, v pátek už se kurzy výrazně sblížily. Na Schwarzenberga činí 1,7:1 a na Zemana 2:1.

Důvodem je vedle velkého objemu sázek na Zemana právě čtvrteční televizní debata. „Schwarzenberg byl pasivnější a Zeman si tak mohl ten televizní prostor uchvátit pro sebe," řekl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Televizní duel sledovalo 1,32 milionu diváků. Debata vládla obrazovkám i v řadě hospod, zastínila dokonce populární sport nebo seriály.

Pro a proti. Z diskuze čtenářů na webu Deníku

Já jsem Karla Schwarzenberga volila a opět mu dám hlas. V televizní debatě byl jednička, kam se na něj užvaněnej Miloš Zeman hrabal. Proti Zemanovi má přehled.   (čtenář)

Já bych tam dosadil oba! Když Kája usne, vezme to Milouš, a když bude Milouš v becherovkovém delíriu, zaskočí Kája.   (Pavel)

Co je platné, že pan kníže je příjemný, milý a chytrý člověk, ale co se týče přehledu, vyjadřování a pohotovosti, na Zemana zdaleka nemá. I když byl pan kníže v duelu mohutně podporován Pražany, Zeman zachoval klid a bohužel byl lepší.   (Věra Š.)

Podle mě byl v debatě lepší Schwarzenberg. Zeman je jen ubohej žvanil, kterej poučuje a mentoruje.   (anonym)

Kája nebyl vůbec schopnej pořádně reagovat. Zeman mě překvapil svojí pohotovostí, přehledem a vzdělaností. Pak to ještě pan kníže dodělal Benešovejma dekretama.   (Petr Volák)

Stručné odpovědi má Schwarzenberg jen proto, že se neumí pořádně česky vyjadřovat a nikdo mu nerozumí.   (prezident)

Karel Schwarzenberg jasně prokázal, že se nesníží k tomu, aby lacině útočil. Naopak perfektně s nadhledem a vtipem odrážel Zemanovy pokusy o útok. Nechci za prezidenta člověka, který je s Klausem na jedné lodi a který se chová jako hulvát s narcistickými projevy. Havel by Klause strčil do rukávu.   (michal)