Na Jičínsku funguje už na několika místech, nově bude od října spuštěna v Radimi. „Zvolili jsme tuto alternativu, abychom zachovaly tuto službu dostupnou pro občany,“ říká ke změně starostka obce Zdeňka Brixová. Pošta Partner bude mít „kancelář“ v místním hostinci a služby bude zajišťovat provozovatelka restaurace U Růže. Takže na dopoledne se stana pošťačkou, odpoledne bude čepovat pivo.

Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pošty. Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Z hlediska poskytovaných základních poštovních služeb není mezi pobočkou a poštou Partner žádný rozdíl.

Pošta Partner poskytuje všechny základní služby, tj. příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, vybrané bankovní služby, výplatu důchodů, SIPO, prodej poštovních cenin a zboží, prodej kolkových známek a vybrané služby, jako jsou například on-line dobíjení předplacených SIM karet, prodej losů okamžitých loterií, prodej dálničních kupónů a volný prodej tisku.