"Zájem o ubytování je opravdu velký. Objednávkový systém rezervací jsme spustili 1. prosince minutu po půlnoci. Během dvou minut jsme měli dvě stovky rezervací a během půl dne byla většina letní sezony vyprodaná," řekl ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas. Podle něj je největší zájem o červen, červenec a srpen.

Lidé si mohli rezervovat stany umístěné na stromech přímo nad velkým výběhem afrických zvířat, bungalovy, hotelové pokoje nebo klasické africké stany Súdán. Lidé se můžou ubytovat v safari kempu také s vlastním stanem či karavanem. "Připravujeme novou věc pro ubytované návštěvníky, chceme jim nabídnout luxusnější stany. Pro novou letní sezonu budeme stavět tři nové stany, které budou mít i koupací sudy. Rozšíříme také bar v kempu, abychom zvládli větší počet návštěvníků," přiblížil novinku Rabas.

Podzimní povinné uzavření zoologických zahrad sice nedolehlo na dvorský safari park tak citelně jako na jaře, kdy se ztráty vyšplhaly na dvacet milionů korun, nicméně ani teď rozhodně není ušlý zisk zanedbatelný. "Podle kvalifikovaného odhadu to je 6-7 milionů korun. Návštěvníků bývá na podzim výrazně méně, proto ekonomická ztráta byla mnohem větší na jaře," konstatoval ředitel.

"V prosinci by ztráta narostla o další miliony. Při Vánoční zoo se zájem návštěvníků zvyšuje. Budeme proto rádi, pokud zoologické zahrady budou moct zůstat otevřené," dodal.