Stalo se to při Dnech evropského dědictví, které se letos v Trutnově zaměřily na městskou část Poříčí. Začínaly v pátek večer na Krakonošově náměstí a otevřel je starosta Trutnova Ivan Adamec. Náměstí patřilo hudebním vystoupením souboru ZHOR při Základní umělecké škole Trutnov a Koletovy hornické hudby ze Rtyně v Podkrkonoší.

V akci se předvedli také městští strážníci, kteří ukázali zásah proti útočníkovi s nožem. Ve Staré radnici bylo možné nahlédnout do trutnovské kroniky Aleny Křivské a fotokroniky Miloše Šálka. Lidé mohli zavzpomínat na dlouholetého kronikáře Antonína Justa a výtvarníka Josefa Vika.

Trutnovské Dny evropského dědictví zavedly návštěvníky na zajímavá místa, především v Poříčí.Zdroj: Miloš Šálek

V sobotu se otevřely dveře na základně hasičů v Poříčí. Diváci mohli nahlédnout do jejich zákulisí, omrknout techniku i zručnost. V interaktivním tkalcovském muzeu v Domu pod jasanem ve Voletinách návštěvníci poznali, jak žili tkalci před 100 lety, a vyzkoušeli si řadu krkonošských řemesel. Prohlídky mohli lidé podniknout také na Dělostřelecké tvrzi Stachelberg.

Trutnovské Dny evropského dědictví zavedly návštěvníky na zajímavá místa, především v Poříčí.Zdroj: Miloš Šálek

Zajímavý program je připravený i na neděli, která bude patřit železnici. Atraktivní program na vlakovém nádraží v Trutnově vyšperkují jízdy parních vlaků na trasách Hradec Králové - Trutnov a Trutnov - Vrchlabí. Malá lokomotiva bude jezdit také v obvodu depa, které bude otevřené veřejnosti.