Výtěžek už 4. ročníku benefice bude věnován Maximově rodině na pořízení speciálního chrániče páteře, který chlapci pomůže se stabilitou.

„Vždycky chceme turnaj zasvětit nějaké konkrétní dobré věci. Tohle je to nejmenší, co můžeme pro Maxima a jeho rodinu udělat. Chceme, aby golf v Broumově nejen bavil, ale i pomáhal,“ řekl po turnaji prezident  GC Grosshof Jan Bitvar. Výtěžek příspěvku pro Maxima tvoří příspěvek z vybraného startovného a suma získaná z následné dražby předmětů, které vždy darují účastníci turnaje.

Letos se dražilo celkem 27 položek. Mezi předměty, které golfisté přinesli, byly například domácí šťáva z aronie, dámské běžkařské boty, vlastnoručně pálená slivovice nebo kuchyňské prkénko ve tvaru prasátka. Největší sumu přinesl náhrdelník s přívěskem symbolu lesa, který se z původní stokoruny vydražil za dvacet tisíc korun.

Turnaj letos absolvovalo  35 hráčů.  V minulosti se turnaji například podařilo vybrat 47 tisíc na speciální kolo pro Lukáše Šnobla, který je částečně ochrnutý po mozkové obrně.   (reh, car)