Došlo ke kompletní rekonstrukci rozvodů, částečné výměně oken, studenti mají v suterénu nové šatny i mnohem lepší zázemí pro tělocvik. Momentálně vedení školy společně se zřizovatelem, jímž je Královéhradecký kraj, pracuje na dalších dvou investičních akcích.

První je postupně pokračující rekonstrukce podkrovních prostor. Ty dlouho sloužily jako skladiště, časem by tu mohly vzniknout odborné jazykové učebny a kabinety. Prioritou je ale vybudování venkovního výtahu s únikovým schodištěm. Projekt, jehož náklady jsou předběžně vyčísleny na pět milionů korun, má ze školy udělat bezbariérovou budovu a zároveň zvýšit bezpečnost studentů v případě vzniku krizové situace. „V současné době jsou bohužel nadaní žáci s vážnějším pohybovým hendikepem bez šance na přijetí,“ říká ředitel školy Miloš Chlumský a dodává: „Navíc mnoho našich studentů jsou sportovci, kterým se občas nějaké zranění nevyhne. Pak se musí po škole pohybovat o berlích, což také není úplně pohodlné.“ Jelikož je budova gymnázia památkově chráněná, probíhají všechny práce pod bedlivým dohledem příslušných úřadů.

V podkroví školy, které bylo dlouho využíváno jako skladiště, by časem měly vzniknout odborné jazykové učebny a kabinety.Zdroj: Deník/ Radka Tobolková