Svět handicapovaných je talentovaných lidí plný. Další výrazné osobnosti chce najít také obecně prospěšná společnost ProMancus, která vyhlásila třetí ročník celostátního pěveckého festivalu pro handicapované talenty – Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou.

Boj o velké olomoucké finále

„Podmínkou je odeslání přihlášky a nahrávky písně do 15. června na adresu organizátorů," řekla ředitelka festivalu Simona Součková. Dodala, že více informací naleznou zájemci na adrese www.nadoblaky.cz. „Přihlásit se mohou talentovaní postižení lidé, kteří nemají dostatek příležitostí předvést svoje výjimečné schopnosti na celostátní úrovni. Velkou šancí je pro ně právě národní přehlídka, kde mohu dokázat, že handicap není překážkou," řekla Simona Součková a doplnila, že během dvou let se festival dostal na profesionální úroveň srovnatelnou s festivaly a soutěžemi pro běžnou populaci.

Přihlášky mohou zaslat lidé s pohybovým či mentálním postižením, kteří mají muzikální cítění a rádi zpívají.

To vše do kategorií 
zpěvák/zpěvačka, skupina nebo sbor. Festival je otevřen také lidem s postižením zraku. Tým odborníků vybere ze všech nahrávek účastníky finálové přehlídky, která se uskuteční na podzim v Olomouci. „Zatímco princip výběru je jednoduchý, protože jde o to, která nahrávka více zaujme, definitivní volbu konkrétních finalistů ztěžuje rok od roku jejich stoupající úroveň," potvrdil muzikálový zpěvák a jeden z patronů soutěže Alan Bastien. Doprovodnou akcí festivalu je výtvarná přehlídka prací handicapovaných talentů.