Krajský výkonný výbor ČSSD Pardubického kraje se sejde dnes, ve prospěch úřadujícího předsedy strany se už ale vyslovila okresní buňka ve Svitavách, o něco vlažněji také orlickoústecká organizace. Vedení zbylých dvou okresů se sejde až v pátek, indicie ale i tady mluví spíše pro Sobotku.

„Nemohu nyní říci, jak se budou v demokratické straně vyvíjet názory. Rozhodovat bude nadpoloviční většina," uvedl předseda pardubické organizace Pavel Svoboda. Sám není příznivcem Zemanova křídla v ČSSD.

„Přijali jsme pouze usnesení, že vyzýváme vedení strany, aby se snažilo situaci zklidnit a dojít k nějakému konsensu," řekl předseda okresního výkonného výboru ČSSD v Ústí nad Orlicí Milan Fajfr. O podpoře Sobotkovi se nehlasovalo.

Hradecká krajská ČSSD se ve prospěch Sobotky a pro odchod „pučistů" z funkcí jasně  ozvala ústy předsedkyně Hany Orgoníkové už před týdnem,  totéž nyní schválila i okresní organizace v Hradci. Postoj ostatních okresů v kraji je ale neznámý, minimálně na Trutnovsku však Sobotkovci také budou mít jasně navrch. Hradecký krajský výbor se sejde až 11. listopadu, tedy den po celostátním ústředním výkonném výboru.