V prostředí vily Čerych, kde Václav Havel natáčel svůj film Odcházení, se ve čtvrtek sešli zastupitelé Královéhradeckého kraje. Všechny starosty měst a obcí v kraji tam spolu s krajskými zastupiteli pozval královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Krajští politici se se starosty každoročně scházejí v jednotlivých okresech a jednají o tématech, která spojují krajskou a místní samosprávy. „Setkání na Čerychu jsme naplánovali jako poděkování za dosavadní spolupráci se starosty i jako rozloučení s krajským zastupitelstvem, které na podzim končí v tomto složení své volební období. Jsem rád, že jsme se sešli právě v prostředí této unikátní vily, kde jsem se setkal s panem Václavem Havlem během natáčení jeho filmu Odcházení," řekl Deníku královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Na začátku svého působení řešil hejtman Franc první velké téma ve své funkci právě v České Skalici.

„Na jaře roku 2009 jsem do Skalice často jezdil kvůli jednáním o odblokování problémů s dostavbou obchvatu tohoto města. To se podařilo v krátké době vyřešit a tato dopravní stavba začala sloužit městu, ze kterého zmizela tranzitní doprava. I proto mám s touto lokalitou spojené poměrně úzké vazby," doplnil královéhradecký hejtman.   (bn)