„S výsledkem prezidentských voleb jsem spokojen. Zvítězil levicový kandidát, Miloš Zeman byl od počátku můj favorit," řekl hradecký hejtman Lubomír Franc.

Vyjádřil však obavy právě z jeho vztahu k ČSSD. „Uvidíme, co od něj budeme moci čekat. Mám obavy, aby nějak nezahýbal se situací naší strany. Ale nepředpokládám to," dodal Franc.

Podle politologů se nyní může snadno stát, že zatímco hlavní politickou stranou na pravici se stane TOP 09 Karla Schwarzenberga, na levici začíná ubírat preference sociálním demokratům právě SPOZ Miloše Zemana. V posledních dnech eviduje obrovský nápor nových zájemců o členství.

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) takové obavy nesdílí, naopak byl jedním z prvních gratulantů Zemanovi už po prvním kole voleb, a dokonce nečekal ani na doporučení ústředí ČSSD, koho volit ve druhém kole.

„Přestože zvítězil můj favorit Miloš Zeman, je třeba poděkovat i voličům protikandidáta. Jsem rád, že zvítězil výrazný kandidát, který podle mě svoji roli dobře zvládne. Dejme mu prosím šanci," 
uvedl pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Hejtman Netolický má ještě jeden důvod, proč být horlivým příznivcem Zemana. Pardubický kraj je společně se Zlínským jediným, kde SPO – Zemanovci uspěla v loňských krajských volbách a podílí se na krajské vládě.