Loňská vítězka Královéhradeckého kraje
Při posledním ročníku vyhrála královéhradecké kolo Věra Kašíková, tehdejší ředitelka Domova důchodců v Polici nad Metují, která odešla v dubnu loňského roku do důchodu.
Takto ji charakterizoval text pro hlasování. Matka dvou dospělých, vysokoškolsky vzdělaných synů, dvojnásobná babička. Krásná žena. Fyzicky i duchovně. Neobvykle obětavá, vitální, pracovitá. Běžky, sjezdovky, brusle, kolečkovky, kolo, turistika. Každodenní potřeba být venku, v přírodě. Ta ji dobíjí. Od listopadu 1989 je bez přerušení zastupitelkou města, jedno volební období radní.

Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! V plném proudu jsou nominace na další ročník celonárodní soutěže Žena regionu.

Ta je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají ostatním a ještě při tom zvládají péči o rodinu.

„Cílem soutěže Žena regionu je ocenit úsilí výjimečných žen, zviditelnit jejich práci a aktivity. Ukázat, že každý region má mnoho neobyčejných žen, které svůj pracovní i volný čas mnohdy obětují pro ostatní," uvedla zakladatelka projektu Denisa Kalivodová.

O titul Žena regionu se mohou ucházet ženy v kategoriích: podnikání, politika a veřejná správa, vzdělávání, věda a výzkum, zdravotnictví a charitativní činnost, umění, kultura a sport.

Nad 6. ročníkem soutěže převzal záštitu Senát Parlamentu České republiky v čele s předsedou Milanem Štěchem.

Nominovat můžete ženy až do 3. února. Od 9. února začne hlasování pro nominované ženy, které potrvá do 2. března. Nejdříve organizátoři vyhodnotí regionální vítězky a celostátní finále s vyhlášením Žena regionu bude probíhat na slavnostním galavečeru v Praze v první polovině dubna.

„Věříme, že stejně i jako tomu bylo v předcházejících ročnících, i letošní nominace přinesou zajímavé a silné příběhy, výjimečných žen je v každém regionů nespočet, jen se o jejich úsilí málo veřejně mluví, naším cílem je toto změnit," dodala Denisa Kalivodová.

Více o soutěži i způsobu hlasování naleznete na www.zenaregionu.cz.