Lepší atmosféra než na derby v Pardubicích asi není. A jako vždy bylo plno. Hradeckých příznivců vyrazilo pěšky na stadion asi tři sta a šli v poklidu.

Policisté proti nim vyrukovali cestou na stadion jen jednou - ve chvíli, kdy si hosté chtěli dopřát již klasickou kratochvíli se „zasednutím" přechodu pro chodce před Tipsport arenou. Po důrazné domluvě se ale hradecký chumel opět pohnul směrem k aréně. Tady museli těžkooděnci napochodovat podruhé.

Mezi oběma stranami začaly létat hozené věci. Nejčastější municí byl v tomto případě rohlík tukový, tedy běžné pečivo. Jedna drobná světlice v hradeckém chumlu také dlouho nezářila. Až na tyto drobnosti se ale do začátku první třetiny obešlo vše bez dříve téměř nezbytných strkanic. Nyní zůstalo jenom u překřikování obou kotlů, což atmosféře derby rozhodně jen prospělo.

Začátek derby se však odehrál v naprosté tichosti. Byl věnován minutě ticha za Libora Josku, člena pardubického hokejového představenstva, který prohrál boj se zákeřnou chorobou.

Ticho poměrně záhy vystřídal bouřlivý jásot. Časomíra neodpočítala ani 90 vteřin a oba tábory si mohly ukřičet hlasivky, když se nejprve bleskově trefili domácí a neméně bleskově na 1:1 srovnali hosté. 


Závěr se trochu zkazil

Jen ten závěr se tentokrát trochu pokazil. Nejdříve domácím fanouškům, které zklamal nedávno ještě jejich Gregorc vítěžnou trefou pro Hradec. Ve chvíli, kdy už tribuny opouštěli poslední fanoušci, jeden z hradeckých příznivců rozbil plexisklo v hledišti. Předběžná škoda je asi 12 000 korun a pachatele si poté pozvali na pohovor policisté.

Tím večer ještě neskončil. Opět těsně před odjezdem hradeckých se do sebe jako dva kohouti pustili na hlavním nádraží dva fanoušci. Jeden z Pardubic, druhý z Hradce. Oba dva prakticky vzápětí složili k zemi těžkooděnci. K ničemu dalšímu už naštěstí nedošlo, oba aktéry potyčky si policisté vyslechnou a obviní zřejmě z přestupku.