Hotely a penziony v Krkonoších již mají silvestrovské pobyty z většiny vyprodané. Volněji je zatím ve vánočním týdnu, který více vyhledávají Češi než turisté ze zahraničí.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn je Silvestr podle majitele ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martina Jandury zatím vyprodaný přibližně ze 70 až 75 procent. Obsazování pokojů postupně poroste až ke 100 procentům a kdo bude hledat ubytování na Silvestra až v prosinci, nebude muset sehnat pobyt podle svých představ. Velmi rychle se podle něj prodají i místa, která cestovní kanceláře kolem poloviny prosince vracejí ubytovatelům.

Silvestrovské pobyty mají podle Jandury zcela jiný charakter než pobyty ve zbytku zimy.

„Jde o výjimečně exponovaný týden v roce, kdy ubytovatelé vědí, že vše prodají. Slevy na poslední moment žádné nejsou a vyprodáno je i v případě, že sněhové podmínky nejsou ideální," řekl. Lidé se podle něj na hory na konci roku jedou hlavně bavit.

Ceny pobytů v silvestrovském týdnu jsou nejvyšší v roce. Ve Špindlerově Mlýně začínají na zhruba 800 korunách za noc, ve vícehvězdičkových hotelích šplhají do tisíců korun za noc. O vánočním týdnu je levněji, ceny začínají na 500 korunách. Obsazenost Vánoc je zatím kolem 40 procent.

Obsazeno na Silvestra již hlásí i hotely v Orlických horách a dalších místech.

„Na silvestra máme skoro stoprocentní obsazenost jak na chatách tak na hotelu Vista. Poslední týden roku je vždycky s předstihem prodaný," řekl Martin Palán, jednatel společnosti Sněžník v Dolní Moravě. Volné pokoje nabízí hotel ještě na období Vánoc, zatím je zamluveno asi 60 procent.

Ceny se proti loňsku mírně zvýšily, dvoulůžkový pokoj vyjde asi na 2500 korun za noc.

Až po vánočních svátcích se otevře hotel Morava v Dolní Moravě. „Závěr roku je plně obsazený, je o to pravidelně velký zájem. Měli jsme všechno zamluveno už v září. Letos jsme ceny na silvestra nezvyšovali a zaplnili jsme kapacitu svými přáteli," uvedla majitelka Irena Drnovská.