Hradec u poroty zabodoval svým rozklikávacím rozpočtem. „Magistrát začal veškeré informace o svém hospodaření ve formě interaktivního stromu včetně grafického znázornění a meziročního srovnání. Obsluha aplikace nevyžaduje pokročilé znalosti ani registraci," stojí v hodnocení.

Však také magistrát bryskně zareagoval a tiskovou zprávou se svůj úspěch snažil hned prodat. To Pardubice se svým umístěním v trojici černých ovcí v celém Česku v kategorii Zavřeno nechlubily vůbec.

V soutěži „zabodovaly" svým matením veřejnosti při záměru vybudování vodní plochy u zámku v rámci revitalizace Tyršových sadů. Úřad prý o sporném projektu vytrvale lhal. „Na žádosti o informace a na veřejném jednání úřad tvrdil, že se od záměru upustilo. Přesto v projektu zůstal a vodní plocha má vzniknout. Aplikuje metodu něco slíbit, ale nakonec udělat něco jiného," řekla porota.

Náměstek pardubické primátorky František Brendl ale tvrdí, že magistrát slibu dostojí. „Je to už kolorit, projekt Tyršových sadů je natolik rozsáhlý a dobrý, že  s sebou nese nejen kladné, ale i záporné emoce, a ty druhé se prostě víc snaží," řekl náměstek.