„V Královéhradeckém kraji v současné době chybí už jen 15 policistů do plného stavu. Já pevně věřím, že do konce roku nás bude všech 1746 policistek a policistů," uvedl policejní ředitel.

V pátek dopoledne na hradeckém Ulrichově náměstí složilo přísahu 24 nových policistů, 11 z nich bude sloužit v královéhradeckém kraji, 13 posílí policejní útvary v kraji Pardubickém. „V našem kraji chybí do plného stavu 23 policistů," řekla mluvčí pardubické krajské policie Jitka Vavřinová.

Nováčci posílí základní útvary

Nováčci mají za sebou měsíc výcviku, dalších sedm měsíců vzdělávání je ještě čeká. Teprve pak nastoupí do služby. „Za sedm měsíců je máme zpátky a budou to naši kolegové. Nastoupí na základní policejní útvary a začnou se učit policejní práci. Budou z nich dopraváci a policisté na obvodních odděleních," sdělil Martin Červíček.

Dodal, že se zlepšuje také personální stav pohotovostní motorizované jednotky, která bude mít během podzimu 54 příslušníků. Budou zajišťovat kontrolní a hlídkovou činnost na ulicích. „Půjde o specializovaný útvar, který nebude nasazován jen v ulicích Hradce Králové, ale bude sloužit k zajištění veřejného pořádku i v rizikových lokalitách," upozornil policejní ředitel. Sám by si prý přál, aby jednotka v příštích letech dosáhla původně plánovaného počtu 80 lidí.

Policie také posiluje své útvary v problémových oblastech, jakými jsou Novobydžovsko, Úpicko a Broumovsko. „Já jako Náchoďák musím říci, že náchodský okres už počet policistů, který je tam stanoven, naplnil," podotkl Martin Červíček.

První společná přísaha nových policistů z obou krajů se konala už v květnu. Tehdy do řad policie přibylo 28 nových členů, 16 pro útvary Pardubického a 12 pro útvary Královéhradeckého kraje.