HRADECKO: Součástí akce Zima jak v pravěku byla vedle komentované projekce o pravěkém klimatu ukázka různých způsobů rozdělávání ohně či zpracování kůže a vlny. Návštěvníci měli možnost vyzkoušet si jednotlivé činnosti, děti si zároveň směly odnést ozdobu z plstěné vlny.

JIČÍNSKO: Čtyřicátý ročník „Novoročního vyběhnutí/vyšlápnutí" v Lázních Bělohradě zavedl účastníky na Byšička.

NÁCHODSKO: Novoroční běh v Horním Kostelci zahájil hned v sobotu 2. ledna letošní běžeckou sezónu. Pro většinu běžců byla jedenáct a půl kilometrů dlouhá silniční trať příjemným rozhýbáním po vánočním lenošení a také prý výborný trénink. Někdo to zase bral jako náhradu za jiné zimní radovánky.

RYCHNOVSKO: Novoroční procházku v obci Mokré na Rychnovsku nazvali příznačně „Novoroční detoxikační procházka okolo Mokrého aneb zdravý prd na zdravém vzduchu!". Premiéra se setkala s velkým zájmem. Někteří účast-níci s sebou vzali do přírody své čtyřnohé miláčky.

ORLICKOÚSTECKO: Chata Hvězda na Andrlově Chlumu i letos – v sedmnáctém ročníku – přivítala účastníky Novoročního výstupu. Akce se těší stále většímu ohlasu, organizátoři 1. ledna rozdali 1126 diplomů, a to jak pěším příchozím, tak i jezdcům na kole či koni.

PARDUBICKO: My Tři králové jdeme k vám… Na pardubické Pernštýnské náměstí v neděli dorazila trojice mudrců na koních. Konalo se zde slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky.

SVITAVSKO: Pětasedmdesát sportovních nadšenců doslova vběhlo o víkendu do roku 2016 v Dolním Újezdu. Již podruhé se tady uskutečnilo Novoroční ubíhání. Trasa měřila přes čtyři kilometry.

(Další snímky z uvedených akcí si můžete prohlédnout v tištěném vydání Deníku na straně 15)