Tradičně největší zájem byl o studium na gymnáziích. Například na Gymnázium J. K. Tyla v Hradci Králové podalo přihlášku 301 dětí, škola jich přijala 150.

Informace lze získat na Školském informačním portálu kraje.

Absolventi základních škol měli letos zájem také například o studium veterinářství na Střední odborné škole veterinární v Hradci Králové. Na tento obor se přihlásilo 189 dětí, přijatých bylo devět desítek z nich.

Naopak volná místa nabízí například Střední průmyslová škola kamenická a sochařská v Hořicích, kde se mohou zájemci o studium hlásit do 10. srpna. Obor těžba a zpracování kamene nabízí dvě desítky volných míst, volná místa jsou také na oborech kamenosochařství, konzervátorství a restaurátorství či užitá malba.

Střední školy jsou poloprázdné

Do 15. srpna se mohou zájemci o studium hlásit také například na Střední odbornou školu a učiliště ve Vocelově ulici v Hradci Králové. V oboru mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení je pět míst.

Střední školy v Královéhradeckém kraji jsou v posledních letech poloprázdné. Kraj opakovaně oznámil, že neplánuje jejich rušení a počítá s jejich slučováním.

Loni v březnu krajští radní neschválili devět návrhů na sloučení středních škol, letos v únoru krajská radní pro školství Táňa Šormová (KSČM) uvedla, že kraj do voleb nepočítá se slučováním škol.