V Jičíně mohli lidé trvanlivé potraviny a drogistické zboží darovat v obchodím domě Tesco, kde na ně čekaly usměvavé dobrovolnice. Nakonec od dárců převzaly 934 kg zboží. „Vše je nyní uskladněno v potravinovém skladu Oblastní charity Jičín a v průběhu roku bude ve formě balíčků předáváno lidem, kteří s charitou spolupracují. Pomoc tak půjde například rodinám s dětmi, matkám samoživitelkám či seniorům,“ vysvětluje Šárka Barešová. Region Oblastní charity Jičín je v celku rozsáhlý. Potraviny tak poputují nejen do Jičína a okolí, ale také na Novopacko, Kopidlensko, Vysoké Veselí, Železnici a část Lomnicka.

Přístup veřejnosti k celé akci byl velmi rozdílný, což potvrzují i slova jedné z dobrovolnic: „Někteří lidé procházeli, aniž by se na nás podívali. Asi se báli, abychom je náhodou neoslovily. Pár uspěchaných jedinců nás odbylo, ať je nezdržujeme. Pak ale přišel velmi milý pán a přivezl nám úplně plný vozík."

Sbírka potravin v trutnovském Tescu vynesla 1262 kg potravin a 277 kg drogerie, v trutnovském Penny se vybralo 498 kg potravin a 16 kg drogerie.
FOTO: Lidé před svátky myslí na potřebné, přispěli tunami jídla i oblečením