Přímo na něm využilo 88 lidí možnost nechat si preventivně vyšetřit zrak, stovka lidí si nechala zkontrolovat podezřelá pigmentová znaménka a na 120 zájemců si ověřilo, zda jim nehrozí cukrovka.

„Děkuji všem čtyřem tisícům lidí, kteří během dubna chodili pro charitu v rámci naší akce Každý krok pomáhá. Nejvíc kroků nakonec nachodil tým pro Hospic Anežky České, ale uznání si zaslouží všichni účastníci, protože chůze je ten nejzdravější pohyb," říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

„Společně všichni účastníci akce jen v dubnu ušli 509 114 034 kroků. Pokud by bylo možné dojít ze Země na Měsíc, společně by tuto vzdálenost hravě překonali, protože dohromady nachodili 372 tisíc kilometrů," říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny. Během Dne zdraví v Jičíně vystoupil s ukázkou společenských tanců soutěžní taneční pár Petr Zvolánek a Martina Černíková z klubu CTS Perfect Pardubice a vystoupení „námořníci" a „vědátoři" předvedli děti z jičínské taneční skupiny Destiny.

Zájemci si mohli vyzkoušet, jak je náročné ohřát vodu na čaj elektřinou vyrobenou na elektrokole a děti bavil kouzelník s klaunem a bublifukářka.