Odcházející ředitel Tomáš Jedlička „rehabilitoval" odvolaného primáře ARO Tomáše Mlčocha a k 21. červenci ho zpětně jmenoval primářem oddělení, kde Mlčoch působí už dvaadvacet let a nyní zde setrval jako řadový lékař.

Jedlička odvolal šéfa ARO ke konci června z organizačních a odborných důvodů. Jako reakci na postup  vedení nemocnice podali lékaři z oddělení ARO výpověď. Pro řadu lidí bylo rozhodnutí Jedličky, který nemocnici po roce a půl opouští, nepřijatelné.

Stažení výpovědí

Tomáš Mlčoch podmínil svůj návrat zrušením výpovědi všech svých kolegů, kteří se za něho postavili 
a jičínskou nemocnici se chystali, pokud nebude Mlčoch znovu primářem, od září opustit.

„Ano, došli jsem ke shodě, pan ředitel mě zpětně jmenoval primářem s tím, že výpovědi mých kolegů budou staženy," potvrdil Mlčoch.

Návrat Tomáše Mlčocha na vedoucí post bude ale jen dočasný. „Až se situace na oddělení, která vznikla pod nátlakem, zklidní, hodlám na své funkční místo rezignovat," dodává další překvapující zprávu nově jmenovaný primář, který by chtěl ale na ARO setrvat dál jako řadový lékař.

Ředitel Tomáš Jedlička je na zahraniční dovolené, ještě před svým odjezdem vydal prohlášení, ve kterém potvrzuje, že k 21. červenci vrátil do funkce původně odvolaného primáře ARO Tomáše Mlčocha s tím, že primář situaci na oddělení uklidní a promluví s lékaři, aby své podané výpovědi stáhli.

„Setrvání primáře Mlčocha ve funkci je na jeho uvážení, podle dohody by měl post opustit během podzimu sám," uvedl v prohlášení ředitel.

Postavili se za něj

„Chtěl bych poděkovat svým kolegům na oddělení za to, co učinili. Jsem na ně opravdu pyšný. Šlo jim především o způsob jednání a zacházení s lékaři," ocenil postoj anesteziologů Mlčoch a potvrdil, že žádný z lékařů nemá být za svůj postoj potrestán.

Ve středu také výběrová komise rozhodla o novém řediteli jičínské nemocnice, dnes ho má ve funkci potvrdit představenstvo zdravotnického holdingu.