V průběhu března: Oprava silnice Hamerský mlýn - Nová ves

V březnu se chystá pokračování velké investiční akce Královéhradeckého kraje za třicet dva milionů – oprava silnice Hamerský Mlýn – Dolní Nová Ves. Práce by měly být zahájeny v Kotykově aleji, kde bude vykáceno třicet vzrostlých stromů. V projektu je zahrnuta i výsadba nových stromů.

4. března: Krkonošská 70

Krkonošská sedmdesátka je tradiční závod družstev v běhu na lyžích na 70 km. V současné době závodí pouze pětičlenná družstva, jezdí se volnou technikou a trať vede mezi Špindlerovým Mlýnem a Janskými Lázněmi v okolí vrcholů Stoh, Liščí hora, Černá hora.

5. března až 14. března: Pardubické hudební jaro

Mezinárodní hudební festival Pardubické hudební jaro vstupuje do své 39. sezóny. Dramaturgie ročníku 2017 nabídne rozmanitou škálu koncertů, operních a baletních představení, jazzu, etna a crossoverových projektů. Festival Pardubické hudební jaro se koná již od roku 1978. Tradičně představuje špičkové tuzemské i zahraniční umělce, nabízí široké spektrum hudby všech slohů, žánrově je zaměřen především na klasickou hudbu. Na své si přijdou i příznivci jazzu, etna a crossoverových projektů.

10. až 11. března: Veletrh Infotour a cykloturistika

Jedná se o největší veletrh cestovního ruchu ve východních Čechách. Představuje výlety, lázně, wellness i regionální výrobky. Akce se koná v Hradci Králové v Aldisu.

Polovina března: Oprava průtahu městem

Zhruba v polovině března se v Náchodě začne opravovat poslední část průtahu městem. Řidiče čeká řada dopravních omezení.